БІОКОНТАКТ (розчин для дезінфекції)

Біоконтакт (розчин для дезінфекції, аналог Віроциду)

Дезінфекційний засіб «Біоконтакт» містить в своєму складі глутаровий альдегід, гліоксалевий альдегід, четвертинні амонієві сполуки, полігексаметиленгуанідин гідрохлорид, туманоутворюючі та піноутворюючі компоненти, інгібітори корозії.

Препарат проявляє антимікробну дію на грамнегативну та грампозитивну мікрофлору: стафілококи, колібактерії, сальмонели, протей, клебсієли, псевдомонас, кампілобактер, клостридії (Staphylo-coccus aureus, E.coli, Salmonella enteritidis, Salmonella pullorum gallinarun, Proteus vulgaris, Kleb-siella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa, Campylobacter jejuni, Clostridium perfringens, інших бактерій та їх спор), проявляє віруцидну дію (ДНК- та РНК- вмісні віруси — збудники хвороб Нью-касла, Гамборо, Марека, хвороби Тешена, цирковірусної інфекції, чуми свиней, респіраторно-репродуктивного синдрому, хвороби Ауєскі, трансмісивного гастроентериту, парагрипу ВРХ, віру-сної діареї ВРХ, лейкозу ВРХ, інфекційного ринотрахеїту та ін.), антипротозойну дію проти кокци-дій (Eimeria tenella, Eimeria necatrix, Eimeria acervulina, Eimeria maxima), фунгіцидну дію (Aspergillus fumigatus, плісняви та ін.), діє проти дріжджів (Saccharomyces cerevisiae, Candida albicans та ін.).

Застосування та дозування

Для проведення профілактичної, вимушеної вологої та аерозольної дезінфекції тваринницьких та птахівничих приміщень, об’єктів, обладнання, які підлягають ветеринарному нагляду, заправки дезбар’єрів та дезінфекційних килимків, дезінфекції транспорту, дезінфекції поверхонь методом зрошування, протирання або обробки піною, для обробки інкубаційних яєць.

Робочі розчини препарату:

  • придатні до використання впродовж 7-10 діб
  • стійкі до дії прямих сонячних променів
  • зберігають свою активність у жорсткій воді
  • зберігають активність в присутності органічних забруднень (залишки корму, гною та ін.)
  • використовуються при температурах від +4°С до +60°С (витримують короткочасне підвищення температури до +80 °С) при застосуванні аерозольним методом за допомогою генераторів теплого туману)
  • екологічно безпечні і після застосування поступово руйнуються факторами зовнішнього середовища

Перед дезінфекцією проводять механічну очистку приміщень згідно з діючою інструкцією: “Інструкція по проведенню ветеринарної дезінфекції об’єктів тваринництва”, затвердженою Головним управлінням ветеринарії Держагропрому СРСР від 25 серпня 1988 року.

Препарат застосовують різними методами дезінфекції:

Заправка дезбар’єрів та дезкилимків: використовувати 0,3% — 0,5% розчин. Поповнювати або замінювати розчин препарату один раз на тиждень, або по мірі висихання чи забруднення. У холодну пору року, для запобігання замерзанню, до робочого розчину додавати антифриз або поварену сіль.

Метод зрошування: після попередньої механічної очистки та мийки поверхонь і обладнання, наносити 0,1 -0,3% розчин препарату методом розпилювання, з розрахунку 100-400 мл/м2, в залежності від типу поверхні. Експозиція – від 15 хвилин та більше.

Обробка піною: дає змогу значно зменшити витрату препарату, забезпечити візуальний контроль повноти обробки, більш ефективну обробку важкодоступних місць (повітропроводів, кліток, стін та стель). Препарат наносити за допомогою апаратів високого тиску типу «Клена», «Керхер» та інші з піноутворюючою насадкою, застосовуючи 0,1-0,3% розчин препарату з ро-зрахунку 1 літр на 4-6 м2 в залежності від типу поверхні.

ВАЖЛИВО: Після обробки методом зрошування або піною розчин препарату не змивати, так як на оброблених поверхнях утворюється активна дезінфікуюча плівка. У робочих концентраціях препарат є нешкідливим для тварин, що дозволяє використовувати його для обробки поверхонь в присутності тварин.

Обробка транспорту, контейнерів: проводити 0,1 – 0,5% розчином препарату методом зрошування або піною в залежності від типу поверхні. Експозиція 10 – 15 хвилин.

Обробка кормовозів: проводити 0,1 – 0,5% розчином препарату методом зрошування або піною, аерозольно 10% розчин з розрахунку 5 л на 1000 м3. Експозиція 10 – 15 хвилин.

Аерозольна дезінфекція: перед обробкою приміщення герметизувати (щільно зачинити вікна, двері, вентиляційні люки). Використовувати 10% розчин за допомогою аерозольних генераторів теплого або холодного туману (типу Ігеба, САГ та ін.) з розрахунку 5 л на 1000 м3. У процесі аерозольної обробки слід додержуватися правил безпеки, бо препарат у вигляді дрібно-дисперсного туману має різкий запах і здатен подразнювати органи дихання. Після проведення дезінфекції, приміщення можна використовувати на наступний день. Для аерозольної дезінфекції у присутності тварин використовувати 0,1% розчин препарату при витраті 3-4 л на 1000 м3.

Обробка інкубаційних яєць: застосовувати 0,1%-й розчин препарату дрібно крапельним розпилюванням, або методом занурення яєць в робочий розчин на 1-3 хвилини. При аерозольній обробці застосовувати 0,1% розчин препарату у дозі 3-4 мл на 1 мкамери при експозиції 30-60 хв.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*