ВІРОЦИД (розчин для дезінфекції)

Опис
Прозора рідина бурого кольору зі слабким специфічним запахом.

Склад
1 л препарату містить діючі речовини (г):
алкілдиметилбензиламонію хлорид — 170,6;
дидецилдиметиламонію хлорид — 78,0;
глютаральдегід — 107,25.
Допоміжні речовини: ізопропанол, скипідар (хвойна олія), вода.

Фармакологічні властивості
Препарат має активну протимікробну дію по відношенню до грампозитивних та грамнегативних бактерій (Staphylococcus aureus, Streptococcus faecium, Pseudomonas aeruginosa, Pseudomonas syringae, Proteus vulgaris, Enterococcus hirae, E. coli, Salmonella spp., Mycobacterium smegmatis та інші, включаючи спороутворюючі форми Bacillus subtilis, Bacillus cereus), фунгіцидну дію (Saccharomyces cerevisiae, Candida albicans, Aspergillus fumigatus, Aspergillus niger та інші включаючи спороутворюючі форми, дріжджі, плісняву), віруліцидну дію (активний проти відомих родин вірусів, включаючи віруси респіраторно-репродуктивного синдрому свиней, класичного грипу свиней, хвороби Ауєскі, хвороб Ньюкасла, Гамборо, Марека, грипу птахів).

Застосування
Препарат застосовується для дезінфекції тваринницьких та птахівничих приміщень, забійних та м’ясопереробних цехів, ветпунктів, транспортних засобів та інших об’єктів і обладнання, які підлягають ветеринарному нагляду, для заповнення дезбар’єрів.

Дозування
Дезінфекцію проводять після ретельної механічної та санітарної очистки поверхонь об’єктів знезараження. Робочі розчини готують шляхом додавання відповідних кількостей засобу до водопровідної води з температурою 18-25°С. При розрахунках концентрації робочих розчинів засіб беруть за 100% речовину.

Дезінфекцію проводять методом протирання, зрошення, туманоутворення та методом генерування піни. Туманоутворення можна проводити як холодним, так і термічним способом з використанням туманогенераторів.

Робочі розчини зберігають свою активність при інтенсивному освітленні, при використанні жорсткої води, в присутності органічних матеріалів (гній, залишки корму тощо), в широкому діапазоні температур: від 40С до 500С. Експозиція складає 15 — 60 хвилин.

В робочих концентраціях не викликає корозії поверхонь. Після експозиції руйнується факторами зовнішнього середовища (не потребно змивати).

Для дезінфекції використовують водні розчини препарату:

  • 0,5% (1:200) розчин ефективний проти всіх вірусів;
  • 0,25%-0,5% (1:400 – 1:200) розчин ефективний проти всіх бактерій, грибків, дріжджових та пліснявих грибів;
  • 0,25% (1:400) розчин для дезінфекції інструментів, обладнання;
  • 0,5% (1:200) для дезінфекції дезбар’єрів, взуттєвої підошви та покриття коліс автотранспорту. Розчин слід регулярно міняти.
  • Застосування методом спрею. Для профілактичної дезінфекції використовують 0,1-0,25%-ний водний розчин препарату з розрахунку 1 л робочого розчину на 4 м2 площі. Експозиція складає 15 – 30 хвилин.

Для вимушеної дезінфекції при інфекційних захворюваннях бактеріальної та вірусної етіології (включаючи туберкульоз) та заключної дезінфекції використовують

  • 0,5%-ний водний розчин препарату з розрахунку 1 л робочого розчину на 4 м2 площі. Експозиція складає 60 хвилин.
  • Застосування методом піноутворення. Для профілактичної дезінфекції використовують 0,25%-ний водний розчин, але в цьому випадку утворюється нестійка піна, яка буде швидко стікати зі стін та стелі. Для вимушеної дезінфекції використовують 0,5%-ний водний розчин препарату з розрахунку 1 л робочого розчину на 4 м2 площі. Для обробки приміщень, обладнання чи транспорту піною необхідно використовувати піноутворюючу насадку.
  • Для заключної дезінфекції методом туманоутворення використовують водний розчин препарату (0,75 л ВІРОЦИДУ + 4 л води /1000м3 об’єму, тобто 0,00075 л/м3 об’єму). Робочий розчин розпилюють при вимкнутій вентиляції з часом експозиції – 3 години.

Місця можливого накопичення залишків деззасобу (кормушки, поїлки і т.ін.) промивають водою. З інших поверхонь змивати залишки деззасобу непотрібно.

  • Дезбар’єри з 0,5%-ним розчином ВІРОЦИДУ поновлюють раз на тиждень, або по мірі висихання.

Протипоказання
Не встановлені.

Застереження
Не застосовувати в присутності тварин і птиці. При використанні препарату в термічному туманогенераторі з’являється гострий неприємний запах. Після обробки приміщення необхідно обов’язково провітрити.

Не сумісний з милами, аніонними поверхнево-активними речовинами, концентрованими розчинами хлору, окисниками.

Форма випуску

Каністри з поліетилену високої щільності (HDPE) місткістю 1, 5, 10, 20, 60 л та діжки по

200, 600, 1000 л.

Зберігання

Зберігати в тарі виробника при температурі від мінус 10оС до 44ºС у сухих, темних, добре вентильованих складських приміщеннях в захищеному від прямого сонячного опромінювання місці (не допускати зберігання при температурі більше 440С). Запобігати замерзанию (точка замороження мінус 10ºС).

Термін придатності – 3 роки.

Робочі розчини засобу не втрачають активність протягом 7 діб за умови їх зберігання в закритих ємкостях.

Для застосування у ветеринарній медицині!

Власник реєстраційного посвідчення та виробник готового продукту:

CID LINES NV/SA, Waterpoortstraat 2, 8900 Ieper, Belgium

Фасування: пластикові каністри 10л., 20л.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*